Backcountry běžky…
Expedice do 24 hodin
Koupit
11 399
Skladem 4 ks
Kód: 542028-Grey
Více o značce >>
Aktivita Zimní sporty, Expedice
Typ produktu Lyže
Určení Pánské
Velikost 201

Backcountry běžky se šupinami Amundsen Asnes

Backcountry běžecký styl je inspirovaný Norskem. Pokud jste běžkařem, který se rád kochá krásnou krajinou českých i zahraničních hor  mimo bílou stopu, je to ten pravý styl pro vás. Backcountry běžky jsou vhodné pro běžkování v hlubokém sněhu, pro neupravné tratě, pro horské túry a jízdu na těžko, např. s tažými saněmi v zápřahu. Disponují stoupacími pásy, obdobně jako Skialpy, ale mají volnou patu, protože jsou určené k rychlému pohybu ve sněhu, nikoli pouze ke stoupání. Je to dokonalé propojení běžkování a lyžování v hlubokém sněhu.

Podélně tuhé a směrově stabilní horské lyže bez voskování na dlouhé výlety

Amundsen Fram Waxless jsou nevoskované lyže, tuhé po celé délce, dostatečně úzké pro upravené traťě, ale perfektní v hlubokém, neupraveném sněhu, mimo stopu. Lyže na dlouhé horské výlety, s větší stoupací komorou, než lyže Amundsen, s plnou ocelovou hranou, tuhostí a stabilitou. Amundsense šupinami  jsou ideální pro treky s tažením extra váhy - ideální pro dobrodruhy, kteří plánují dlouhé výlety s tažnými saněmi nebo těžkými náklady. Šupinatý vzorek v měřítku lyží Åsnes poskytuje vynikající přilnavost, bez času stráveného voskováním.


Lyže Amundsen jsou vybaveny systémem Skinlock, aby X-Skin (stoupací pás) mohl být během několika sekund připevněn do středu lyže.  Vhodné pro tyto lyže jsou X-Skiny 45 mm, ale pro lepší klouzání v rovinatých oblastech si můžete vybrat 30 mm.

Roald Amundsen (1872–1928), první muž, který dosáhl jižního i severního pólu, byl polárník, objevitel, výzkumník a průkopník letu. Procházel severozápadní pasáží a byl průkopníkem v používání vzducholodí a letadel v polárním výzkumu. Mnoho z jeho expedic se uskutečnilo s polární lodí „Fram“, kterou vlastnil průzkumník Frijdtof Nansen.

VYBERTE SI SPRÁVNOU DÉLKU LYŽÍ

Délka lyží se určuje podle tělesné hmotnosti a výšky. Níže uvedená tabulka je pouze vodítkem. Zkušenosti, dovednosti, terén a individuální potřeby mohou ovlivnit váš výběr délky.

Obecně řečeno, pohyb v členitém terénu vyžaduje kratší lyže než otevřená horská plošina. A pro začátečníky se krátké lyže lépe ovládají. Pokud lyžujete hlavně po tratích, není délka tím nejdůležitějším faktorem. Pro dobrý plovák na hlubokém sněhu je užitečná menší širší lyže. Lehčí lyžaři mohou uvažovat o kratší lyži; těžší lyžaři delší lyže. Lyžaři s nákladem, jako jsou batohy a saně, by mohli uvažovat o delší lyži.

Tabulka velikostí

 

Výška

Váha kg

Doporučená délka lyže

165-170 cm

60-70 kg

180 cm

170-175 cm

70-80 kg

187 cm

175-185 cm

75-85 kg

194 cm

180-190 cm

80- 95 kg

201 cm

190+ cm

95+ kg

208 cm

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • ocelová hrana
 • pro použití s X -Skiny
 • extrudovaná skluznice bez vosku
 • délka: 170/180/187/194/201/208
 • krojení: 65-57-62
 • hmotnost: 1010g / 1 lyže (201cm) 
 • materiál: jádro z topolového dřeva
 • země výroby: Česká republika
 • konstrukce: CAP
 • skluznice: bez vosku
 • vazba: bc 75mm

 

Video k produktu Backcountry běžky Amundsen Fram Waxless - se šupinami Asnes


Načítání obsahu...

Doporučujeme zakoupit

Na vašem soukromí nám záleží Používáme soubory cookie a podobné nástroje, které jsou nezbytné k tomu, abychom Vám umožnili nakupovat, vylepšovali Váš zážitek z nakupování a mohli poskytovat naše služby. Více informací Méně informací