Backcountry běžky…
Expedice do 24 hodin
Koupit
12 999
Skladem 3 ks
Kód: 542008-Ice
Více o značce >>
Aktivita Zimní sporty
Typ produktu Lyže
Určení Unisex
Velikost 205

Backcountry běžecké lyže ASNES INGSTAD

Ingstad BC jsou moderní back country lyže s velkým vykrojením, vyvinuté pro rychlost a razantní obloukIdeální lyže pro náročné trasy i dlouhé traverzy napříč rovinatým terénem, ​​jejich všestrannost vychází z středně velké stoupací (mazací) komory. Mají výrazný tvar severského rockeru a zúžený hrot: jsou stabilní, lehce do oblouku a snadno se ovládají i v hlubokém sněhu a náročném terénu.

Trojité jádro lyží z pavlovnie a topolu umožňuje dosáhnout nízké hmotnosti: pár lyží 200 cm váží pouze o trochu více než 2 kg.

Lyže Ingstad BC jsou vybaveny systémem Skinlock, umožňuje okamžité připevnění stoupacího pásu X-Skin pro výstupy. Pro tyto lyže doporučujeme krátké stoupací pásy 58mm X-Skin z nylonu pro vlhký sníh a strmější terén nebo užší mohérový stoupací pás (45mm) pro chladné teploty a rovný terén.

Helge Ingstad, byl někdejší guvernér Grónska a Špicberk. Byl známý jako lovec, polární hrdina a vědec. Vydal několik bestsellerů o lovu v Kanadě, Grónsku a na Špicberkách. Touto svojí tvorbou přispěl k odprezentování a vytvoření až mýtické aury heroického a dobrodružného života lovce. Ingstad byl také výzkumným pracovníkem se zvláštním zaměřením na historii a etnografii Arktidy, který přispěl k našim znalostem kultur polárních společností a severského osídlení Severní Ameriky

Vyberte si správnou délku lyží

Délka lyží se určuje podle tělesné hmotnosti a výšky. Níže uvedená tabulka je pouze vodítkem.Zkušenosti, dovednosti, terén a individuální potřeby mohou ovlivnit váš výběr délky.

Obecně řečeno, pohyb v členitém terénu vyžaduje kratší lyže než otevřená horská plošina. A pro začátečníky se krátké lyže lépe ovládají. Pokud lyžujete hlavně po tratích, není délka tím nejdůležitějším faktorem. Pro dobrý plovák na hlubokém sněhu je užitečná menší širší lyže. Lehčí lyžaři mohou uvažovat o kratší lyži; těžší lyžaři delší lyže. Lyžaři s nákladem, jako jsou batohy a saně, by mohli také uvažovat o delší lyži.

Tabulka velikostí

Výška

Váha kg

Délka lyží

150 – 160 cm

55 kg

165 cm

160 – 170 cm

55 – 65 kg

175 cm

170 – 180 cm

65 – 75 kg

185 cm

180 – 190 cm

75 – 90 kg

195 cm

190 – 200 cm

90 + kg

205 cm


Načítání obsahu...

Doporučujeme zakoupit

Na vašem soukromí nám záleží Používáme soubory cookie a podobné nástroje, které jsou nezbytné k tomu, abychom Vám umožnili nakupovat, vylepšovali Váš zážitek z nakupování a mohli poskytovat naše služby. Více informací Méně informací