Běžecké lyže Ingstad BC
Expedice do 24 hodin
Koupit
10 799
Skladem 2 ks
Kód: 542020-Ice
Více o značce >>
Aktivita Zimní sporty
Typ produktu Lyže
Určení Unisex
Velikost 185

Ingstad BC jsou moderní běžecké lyže s velkorysým vykrojením, sestavené pro rychlost a hbité zatáčky.

 

Ideální lyže pro náročné sjezdy i prodloužené traverzy napříč rovinatým terénem, ​​jejich všestrannost vychází z umírněné voskové kapsy, výrazného zúženého hrotu: jsou stabilní, ochotné zatáčet a snadno se ovládají i v hlubokém sněhu a náročném terénu.

Trojité jádro lyží z paulownie a topolu umožňuje nízkou hmotnost: pár lyží 200 cm váží pouze více než 2 kg.

Lyže Ingstad BC jsou vybaveny systémem Skinlock, který je připraven k okamžitému připevnění lezeckého pásu  pro lezení. Pro tyto lyže doporučujeme 58mm X-Skin z nylonu pro mokrý a strmý terén nebo užší mohérovou kůži (45mm) pro chladné teploty a rovný terén.

Helge Ingstad, byl někdejší guvernér Grónska a Svalbardu.Byl známý jako lovec, polární hrdina a vědec. Vydal několik bestsellerů o lovu v Kanadě, Grónsku a na Svalbardu. Prostřednictvím této práce přispěl k vytvoření hrdinských reprezentací dobrodružného života lovce. Ingstad byl také výzkumným pracovníkem se zvláštním zájmem o historii a etnografii Arktidy, který přispěl k našim znalostem kultur polárních společností a severských osad v Severní Americe.

 

Vyberte si správnou délku lyží

 

Délka lyží se určuje podle tělesné hmotnosti a výšky. Níže uvedená tabulka je pouze vodítkem.Zkušenosti, dovednosti, terén a individuální potřeby mohou ovlivnit váš výběr délky.

 

Obecně řečeno, pohyb v členitém terénu vyžaduje kratší lyže než otevřená horská plošina. A pro začátečníky se krátké lyže lépe ovládají. Pokud lyžujete hlavně po tratích, není délka tím nejdůležitějším faktorem. Pro dobrý plovák na hlubokém sněhu je užitečná menší širší lyže. Lehčí lyžaři mohou uvažovat o kratší lyži; těžší lyžaři delší lyže. Lyžaři s nákladem, jako jsou batohy a saně, by mohli také uvažovat o delší lyži.

Tabulka velikostí

výška

Váha kg

Délka lyží

150 – 160 cm

  • 55 kg

165 cm

160 – 170 cm

55 – 65 kg

175 cm

170 – 180 cm

65 – 75 kg

185 cm

180 – 190 cm

75 – 90 kg

195 cm

190 – 200 cm

90 + kg

205 cm


Načítání obsahu...

Doporučujeme zakoupit